Όλη… η Δόξα στον Θρασύβουλο!

«Απόρθητο κάστρο» είναι για τον Θρασύβουλο το γήπεδο της Φυλής καθώς έκανε το «3 στα 3» στα εντός έδρας ματς νικώντας την Δόξα Δράμας με 4-1 στην αυλαία της 6ης αγωνιστικής. Οι «πράσινοι» του Αντώνη Μανίκα, που πλέον βρίσκονται την 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα πήραν μια δίκαιη νίκη τις βάσεις της οποίας έβαλαν μόλις σε ένα δίλεπτο λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 40’ η… μηχανή των γκολ Γιώργος Ζαχαρόπουλος έκανε το 1-0, ενώ ένα λεπτό αργότερα με αυτογκόλ ο Γελαδάρης έδωσε ουσιαστικό προβάδισμα στους γηπεδούχους (2-0). Στην επανάληψη ο Φρίμποργκ… κλείδωσε την νίκη μιας και στο 54’ έκανε το 3-0 και ο Μουστόγιαννης στο 90’ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του (4-1),  με τον Μαρκόφσκι στο 62’ να πετυχ