Οι απουσίες και ο διαιτητής

Στις απουσίες που είχε σήμερα(31/10) ο Ηρακλής και ήταν όλες στην επίθεση, αλλά και στις αποφάσεις του διαιτητή στάθηκε ο  Μπόγκνταν Μάρα.Ο Ρουμάνος μέσος αμέσως μετά το τέλος του αγώνα μίλησε για το ισόπαλο 0-0 με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου.«Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί. Οι αντίπαλοι ήρθαν για να παίξουν άμυνα, κάναμε ευκαιρίες δεν είχαμε όμως καθόλου τύχη και η μπάλα δεν μπήκε μέσα. Υπάρχουν και κάποιες αποφάσεις του διαιτητή. Είναι
παράξενο αυτό που συμβαίνει στα τελευταία ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο κάθε φορά που ακουμπούσα την μπάλα μου έκαναν φάουλ. Κίτρινες κάρτες δεν βγήκαν και γινόταν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο αυτό. Δεν μπορώ να το καταλάβω. Με επηρέασε και ψυχολογικά. Ελπίζω στο επόμενο παιχνίδι να είναι όλα καλύτερα».Στάθηκε όμως και στις πολλές απουσίες της ομάδας: «Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός, εξαιτίας και της κόπωσης από το ταξίδι που κάναμε για το Κυπέλλο. Μας λείπανε κάποιοι παίκτες όπως ο Σολτάνι, ο Σίσιτς, ο Κομπαγιάσι, που είναι πολύτιμοι για την ομάδα.