Ο Τζόνσον την έβαλε στο… κόλπο!

Η Τσέλσι απέκτησε ανταγωνιστή από το Μάντσεστερ, και είναι η Σίτι, η οποία με τη νίκη 2-1 επί της Νιούκαστλ μπήκε από νωρίς στο «κόλπο» του τίτλου.«Λαμπάδα» στο μπόι του Τζόνσον από τον Μαντσίνι, ο οποίος τρία λεπτά αφότου τον πέρασε στον αγωνιστικό χώρο σκόραρε και έδωσε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του. Ο Τέβες βρήκε πάλι δίχτυα, αυτή τη φορά με πέναλτι, όμως η Νιούκαστλ κατάφερε να ισοφαρίσει 1-1 με τέρμα του Γκουτιέρες στο 25'. Ο Τζόνσον όμως, που βρίσκεται σε εξαιρετικά κατάσταση έδωσε το «τρίποντο» στην ομάδα του με εξαιρετική ατομική ενέργεια στο 75'.Βέβαια, μελανό σημείο του αγώνα ο σοβαρός τραυματισμός του Χατίμ Μπεν Αρφά, ο οποίος αποχώρησε με φορείο μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, έχοντας υποστεί πιθανότατα κάταγμα στο αριστερό πόδι.