Ο ωραίος και ο μοιραίος

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε ο Λεβαδειακός. Η ομάδα του Μόμτσιλο Βούκοτιτς επικράτησε με 1-0 του Πανιωνίου στη Λειβαδιά με χρυσό σκόρερ τον Γιώργο Μπάρκογλου στο 71ο λεπτό ο οποίος πλήγωσε την πρώην ομάδα του. Καλύτερος ο Πανιώνιος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, αλλά είχε μοιραίο παίκτη τον Αλβάρο Ρεκόμπα ο οποίος αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, ενώ σημάδεψε και το δοκάρι. Με παίκτη λιγότερο τελείωσαν οι Νεοσμυρνιώτες μετά την αποβολή του Κουμορτζί. Man of the match: Ο Σρέντιαν Μπλάζιτς. Ο Μαυροβούνιος πορτιέρο του Λεβαδειακού έπαιζε μόνος του τον Πανιώνιο. Μόλις στο 1ο λεπτό δεν επέτρεψε στον Σίμωση να σκοράρει, ενώ στο 70' νίκησε τον Ρεκόμπα από το σημείο του πέναλτι. Αδύναμος κρίκος: Ο Αλβάρο Ρεκό