Ο Νικοπολίδης ξέρει τις κακοτοπιές…

Ο Αντώνης Νικοπολίδης κοντεύει τα 40 και λογικό κι επόμενο είναι να ξέρει τις κακοτοπιές και πώς να τις αποφεύγει. Στο φιλικό του Ολυμπιακού με την Τότεναμ έγινε αλλαγή στο ημίχρονο. Στο β΄ έπαιξε ο Ούρκο Πάρντο. Το αποτέλεσμα μέχρι το 65 ήταν 0-0. Τελικό 3-0, με τον Βελγοισπανό τερματοφύλακα να δέχεται και τα τρία γκολ των Λονδρέζων. Στο φιλικό του Ολυμπιακού με τον Εργοτέλη, δεν πήγε καν στο Ηράκλειο. Τον αγώνα ξεκίνησε ο Πάρντο και τον τέλειωσε ο Πάβελ Κόβατς. Τελικό αποτέλεσμα 5-0, με τον Βελγοισπανό να βάζει άλλα τέσσερα γκολ στην καμπούρα του και τον Σλοβάκο άλλο ένα στα μόλις 25 λεπτά στα οποία πρόλαβε να αγωνιστεί, συνεχίζοντας το φοβερό του σερί να τρώει γκολ σε κάθε παιχνίδι του Ολυμπιακού, στο οποίο παίζει, είτε ένα λεπτό, είτε 90 λεπτά!