Ο κόσμος παίζει μπάλα! (video)

Σε ρυθμό… φιλικών η υφήλιος, με τους Ευρωπαίους να προετοιμάζονται εντατικά για τα προκριματικά του EURO 2012. Mατσάρα σε Βεστφαλία, ανάμεσα σε Γερμανία και Ιταλία, «ισόπαλοι» στα... γκολ Μέσι και Ρονάλντο, νικήτρια όμως η Αργεντινή!Η Γενεύη πήρε άρωμα… τιτανομαχίας, αφού Μέσι και Ρονάλντο διασταύρωσαν τα «ξίφη» τους. Η Αργεντινή αντιμετώπισε την Πορτογαλία και τα δυο αστέρια της Πριμέρα
ήθελαν τη δική τους… νίκη. Μπορεί και οι δυο να σκόραραν, ωστόσο ο Αργεντίνος ήταν αυτός που χαμογέλασε και με πέναλτι στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη γοήτρου 2-1 στην ομάδα του. Καλύτεροι οι Αργεντίνοι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, άνοιξαν το σκορ με τον Ντι Μαρία στο 14’, ωστόσο επτά λεπτά αργότερα, ο συμπαίκτης του στη Ρεάλ, Ρονάλντο ισοφάρισε σε 1-1. Ο Μέσι το πήρε… προσωπικά, είχε καλές στιγμές, ωστόσο το γκολ ήρθε στο τέλος και μάλιστα από την άσπρη βούλα.
Αξίζει να σημειωθεί, πως ο Τέβες δεν αγωνίστηκε στο ματς, αφού ήταν τιμωρημένος από την Ομοσπονδία της χώρας, για το γεγονός πως