Ο Γκραντ Χιλ δε γερνάει ποτέ!

Ο Γκραντ Χιλ πίνει... ελιξήριο νεότητος και στα κλεισμένα 38 του σκόραρε 34 πόντους, οδηγώντας μαζί με τον Τσάνινγκ Φράι, που πέτυχε το νικητήριο σουτ, τους Σανς στην νίκη επί των Πέισερς (108-110).Οι «Ήλιοι» γλίτωσαν στον παρά ένα στην κανονική περίοδο, αφού, έχοντας πρώτα αφήσει τους γηπεδούχους να επιστρέψουν στο σκορ και να πάρουν μέχρι και το προβάδισμα (97-96 στα -2,06''), πριν ο Χιλ (σ.σ. γεννηθείς στις 5/10/1972) κάνει με τρίποντο το 99-99 στα -44,4'', έμειναν με τα μπάλα στα χέρια στα -3,6'', δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα της Ιντιανάπολις να ολοκληρώσει την αντεπίθεσή
της. Ευτυχώς για εκείνους ο Ντάνι Γκρέιντζερ αστόχησε στο τελευταίο σουτ.

Στην επιπλέον περίοδο δύο τρίποντα του Τσάνινγκ Φράι κι ένα καλάθι του επίσης αγέραστου Στιβ Νας (σ.σ. γεννηθείς στις 7/2/1974) έστειλαν την ομάδα του Άλβιν Τζέντρι στο 99-106 με 3'23'' να απομένουν για το τέλος. Ωστόσο, οι «Ιχνηλάτες» διά χειρός Γκρέιντζερ, Πράις και ΜακΡόμπερτς κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 108-108 στα -23,9''