Νίκησε στο «θρίλερ» ο Πανιώνιος

Την τρίτη σερί νίκη του στον πάγκο του Πανιωνίου πανηγύρισε ο Γιώργος Μπαρτζώκας καθώς οι «κυανέρυθροι» επιβλήθηκαν εκτός έδρας του Ηλυσιακού με 74-72 έπειτα από ένα ματς-«θρίλερ»...Οι γηπεδούχοι παρέμειναν χωρίς νίκη μετά το πέρας των έξι πρώτων αγωνιστικών παρά την αλλαγή στην τεχνική τους ηγεσία και την ανάληψη των ηνίων από τον Κώστα Φλεβαράκη, ο οποίος αντικατέστησε στην αρχή της εβδομάδας του Βασίλη Φραγκιά. Μεγάλος «πρωταγωνιστής» των νικητών ήταν ο Νίκος Μπάρλος (28 π.).
Η αύρα της αλλαγής προπονητή και της έλευσης του Κώστα Φλεβαράκη συνέβαλε τα μέγιστα ώστε οι παίκτες του Ηλυσιακού
να μπουν στο παιχνίδι με καλή ψυχολογία. Με μπροστάρηδες τους Πρόγουελ και Χατζή η γηπεδούχος ομάδα πήρε τα ηνία του αγώνα και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενη με 20-12.

Οι «κυανέρυθροι» ξεκίνησαν μουδιασμένα και ήταν ιδιαίτερα άστοχοι. Το γεγονός αυτό εκμεταλλεύτηκαν οι ψυχωμένοι «κιτρινόμαυροι» και συνέχισαν να ελέγχουν τον ρυθμό. Έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 3