Νίκη με ανατροπή για Αστέρα

Η ανδρική ομάδα του Αστέρα Τρίπολης κέρδισε, με ανατροπή, την ομάδα Νέων Κ-20 με 3-2. Χρόνο συμμετοχής σε νεαρούς ποδοσφαιριστές έδωσε ο Βαγγέλης Βλάχος.
Μετά την πρωινή προπόνηση, η ανδρική ομάδα του Αστέρα έδωσε φιλικό παιχνίδι με την ομάδα Νέων (Κ-20) την οποία νίκησε με 3-2. Η ομάδα των Νέων προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε γκολ των Κουρμπέλη και Κολιού με πέναλτι ενώ οι Άνδρες μείωσαν πριν από το ημίχρονο με τον Φορτούνη και ανέτρεψαν το σκορ με τέρματα των Φρανκού και Κερ στο δεύτερο μέρος.

Σε
αυτό ο Βαγγέλης Βλάχος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές. Με την ανδρική ομάδα του Αστέρα αγωνίστηκαν οι Κυριακόπουλος, Ρούμπιλ, Πιπίνης, Μπαρτολίνι, Αργυρόπουλος, Κερ, Ιβάνοφ, Τσαμπούρης, Ριμκεβίτσιους, Φρανκού, Ρομπέρτο, ενώ έπαιξαν ακόμα και οι Φορτούνης, Κουρμπέλης, Αποστολίδης, Σκόνδρας, Μπακασέτας.

Τερματοφύλακας σε όλο το παιχνίδι με την ομάδα Νέων του Αστέρα αγωνίστηκε ο Νίκος Αναστασόπουλος. Τέλος, με τους Νέους στο α' ημίχρονο αγωνίστη