Μοιρασιά στο «Ογκούστ Μπονάλ»

Η Σοσό έκανε ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, όμως δεν κατάφερε να πάρει τελικά τη νίκη απέναντι στην Μπορντό, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.Το παιχνίδι στο «Ογκούστ Μπονάλ», αν εξαιρέσουμε την εμφάνιση της Σοσό στο δεύτερο ημίχρονο, δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ελάχιστες ευκαιρίες. Η Μπορντό ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να προηγηθεί στο 28’ μετά τη λάθος έξοδο του τερματοφύλακα των γηπεδούχων, Κρος, και τον Ζουσιέ να κάνει την κεφαλιά προ κενής
εστίας για να ανοίξει το σκορ.

Τα «Λιονταράκια» αντέδρασαν πολύ γρήγορα και ισοφάρισαν στο 35’ με τον Μαρτέν να δίνει… έτοιμο γκολ στον Ιντεγιέ, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-1. Στο δεύτερο μέρος οι ισορροπίες άλλαξαν, με την Σοσό να είναι πολύ καλύτερη της Μπορντό, να πιέζει και να χάνει τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο 73’, όταν το σουτ του Μπουντεμπούζ έξω από την περιοχή τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Καρασό. Άλλο γκολ δεν μπήκε μέχρι το τέλος, παρ