Μοιρασιά στο Αγρίνιο

«Αυτοκτόνησε» σήμερα στ' Αγρίνιο ο Παναιτωλικός που έμεινε στο 2-2 με τον Ολυμπιακό Βόλου αν και κέρδιζε με σκορ 2-0. Οι φιλοξενούμενοι πάντως απέδωσαν πολύ καλύτερα απ' τους γηπεδούχους στην επανάληψη, αν και οι άνθρωποι της ομάδας του Αγρινίου φωνάζουν για την μη υπόδειξη πέναλτι στο 80'. Ο Ολυμπιακός Βόλου βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 50ο λεπτό. Η ομάδα της Μαγνησίας, σε αγώνα για την 2η αγωνιστική της Β' Εθνικής έμεινε πίσω στο σκορ ελέω των γκολ των Γκούρμα (14') και Μουμίν (50'). Οι Βολιώτες πάντως είχαν δοκάρι στο 8' με τον Μόνχε. Ο Ολυμπιακός Βόλου όμως πήρε... μπρος στην επανάληψη και κατάφερε να φέρει το ματς ίσια. Γι' αυτό φρόντισαν οι Χανιώτης στο 52' και Μόνχε στο 78', που αξιοποίησαν σοβαρά αμυντικά λάθη των γηπεδούχων. Στο 80' ο Κοτίτσας ανέτρεψε τον Στογιάνοβιτς,