Μήνυμα συσπείρωσης από τον κόσμο!

Πάνω από 9 χιλιάδες κόσμος έδωσε το παρών στο γήπεδο της ΑΕΛ για να παρακολουθήσει από κοντά το φιλικό παιχνίδι με τον Πανσερραϊκό, που έληξε 3-0 υπέρ της Λάρισας, στέλνοντας έτσι το δικό τους μήνυμα. Το παιχνίδι διεκόπη προσωρινά λόγω ύπαρξης υβριστικών πανό που απευθύνονταν στον πρόεδρο της ΕΠΟ, Σοφοκλή Πιλάβιο. Την μεγάλη δυναμική του έδειξε για άλλη μία φορά ο φίλαθλος κόσμος της ΑΕΛ, που στάθηκε στο πλευρό
της αγαπημένης του ομάδας στην προσπάθεια που κάνει για να επανέλθει στα μεγάλα σαλόνια. Πιο συγκεκριμένα πάνω από 9 χιλ. οπαδοί της βρέθηκαν στο φιλικό με τον Πανσερραϊκό, που βρήκε νικήτρια την Λάρισα με 3-0 χάρις σε γκολ των Σιατραβάνη (22') και Νεμπεγλέρα (63', 81'). Το σκορ άνοιξε με σουτ του Σιατραβάνη έξω από την περιοχή στο 22ο λεπτό. Το 2-0 έγινε από τον Νεμπεγλέρα με πολύ καλό τελείωμα μετά από εξαιρετική επιθετική ανάπτυξη της ΑΕΛ και το 3-0 από τον ίδιο παίκτη με σουτ μετά από... κομπίνα του Σαϊτιώτη σε εκτέλεση φάουλ στο 81'. Αξίζει πάντως να σημειωθεί πως στο τρίτο λεπτό ο ρέφερι του αγώνα διέκοψε το ματς λόγω υβριστικών πανό που υπήρχαν για τον Σοφοκλή Πιλάβιο. Τα πανό εν τέλει κατέβηκαν και έτσι το ματς συνεχίστηκε. Λάρισα (Κρις Κόουλμαν): Σωτηρίου (46' Μιχαηλίδης), Παπαγεωργίου (87' Φωτιάς), Καλί (46' Ταλ), Κολοβέτσιος (66' Ααράμπ), Κατσιαρός (77' Καρανίκας), Νεμπεγλέρας, Μπόα Μόρτε (75' Χατζής), Γκονζάλες (70'  Πλιάγκας), Σιατραβάνης (84' Βούζας), Σεσίνια (46' Σαϊτιώτης), Χασομέρης (81' Καραχάλιος). Πανσερραϊκός (Γιόσου Ουρίμπε): Γουμάγιας (68' Κολίτσι), Τριανταφύλλου, Ντιόγκο (85' Ντιόγκο), Αλαμαστράκης, Μιλένκοβιτς (76' Μιλένκοβιτς), Ορφανός (58' Τσαούσης), Παντελιάδης (76' Κοντός), Περπερίδης (85' Παϊζάνος), Πολάκο (46' Βούρτσινα), Αλβάρεζ (68' Μπρκιτς), Στεφανίδης.