Μία ώρα ήταν αρκετή…

Στο χθεσινό παιχνίδι ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από την Αζεράιλ Μπακού με 3-0 μέσα σε 54 λεπτά. Σήμερα οι «ερυθρόλευκες» έχασαν και πάλι χωρίς να πάρουν σετ μέσα σε 60 λεπτά και αποχαιρέτησαν το Τσάλεντζ Καπ.Όταν η μία ομάδα πάει για κατάκτηση του τροπαίου και η άλλη έχει σοβαρά προβλήματα, τότε το αποτέλεσμα θα πρέπει να θεωρείται προδιαγεγραμμένο. Έτσι και στο ζευγάρι της Αζεράιλ Μπακού με τον Ολυμπιακό.
Από την μία οι Αζέρες είναι το μεγάλο φαβορί για το Τσάλεντζ Καπ και από την άλλη οι «ερυθρόλευκες» χωρίς την Τσέρτσνεβιτς που αποχώρησε και με μεγάλα οικονομικά προβλήματα. Η τεράστια διαφορά φάνηκε και στις δύο αναμετρήσεις των δύο ομάδων. Στην πρώτη οι τυπικά γηπεδούχες παίκτριες του Γιάννη Νικολάκη ηττήθηκαν με 3-0 σε 54 λεπτά και σήμερα ως φιλοξενούμενες γνώρισαν και πάλι την ήττα επίσης με 3-0 (25-14, 25-11, 25-20), αυτή την φορά μετά από μία ώρα ακριβώς (60’). Με δύο ήττες οι Πειραιώτισσες αποχαιρέτησαν την Ευρώπη και το Τσάλεντζ Καπ και στρέφουν πλέον την προσοχή τους στο πρωτάθλη