Μεγάλη νίκη για την Άϊντραχτ

21:54 7/2/2010 - Πηγή: Gazzetta
Μία σημαντική νίκη πέτυχε η Άϊντραχτ Φρανκφούρτης στην Μπουντεσλίγκα, καθώς κατέβαλλε στο «Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ» την αντίσταση της Ντόρτμουντ με 3-2.

Η Άϊντραχτ Φρανκφούρτης στον σημερινό της αγώνα στην Μπουντεσλίγκα με αντίπαλο την Μπορούσια Ντόρτμουντ επιβραβεύτηκε από τις μεγάλες της προσπάθειες στο «Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ». Επικράτησε τελικά με σκορ 3-2. Οι φιλοξενούμενοι δεν παρέδωσαν τα όπλα, όταν βρέθηκαν να χάνουν 2-1 στο 57', και δικαιώθηκαν. Ο Νίκος Λυμπερόπουλος πέρασε στον αγώνα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων για λογαριασμό της Άϊντραχτ, αντικαθιστώντας τον Κόλερ. Στον άλλο σημερινό αγώνα, η Μάιντς επιβλήθηκε 1-0 εντός έδρας της Γκλάντμπαχ, χάρη σε γκολ του Σβένσον. Τα σημερινά αποτελέσματα και οι σκόρερ της 21ης αγωνιστικής στην Μπουντε