Με υπογραφή Κουράνι...

Ο Κουράνι ήταν ο παίκτης που... λύτρωσε την Σάλκε στον σημερινό της αγώνα για την 18η αγωνιστική της γερμανικής Μπουντεσλίγκα. Με δικό του γκολ έδωσε τη νίκη στην ομάδ του.Με γκολ του Κουράνι στο 48ο λεπτό, η Σάλκε επικράτησε 1-0 στο Γκελζενκίρχεν της Νυρεμβέργης και με την ολοκλήρωση της 18ης ημέρας της Μπουντεσλίγκα επέστρεψε στην δεύτερη θέση, ένα βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Λεβερκούζεν. Από την πλευρά της, η ομάδα του Αγγελου Χαριστέα, ο οποίος αγωνίστηκε σε όλο το ματς, παραμένει στην προτελευταία θέση και, μαζί με τη Χέρτα, είναι τα πρώτα φαβορί για υποβιβασμό. Στο άλλο σημερινό ματς, η Ντόρτμουντ πήρε δραματική νίκη με 3-2 στην έδρα της Κολωνίας και παρέμεινε στην πέμπτη θέση, σε επαφή με το γκρουπ των πρωτοπόρων. Η Μπορούσια προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρον