Μάζεψε τέσσερα η Βαλερένγκα

Επιστροφή στις ήττες για την Βαλερένγκα, η οποία διασύρθηκε με 4-1 από την Τρόμσο παρουσιάζοντας πολλά κενά στην άμυνα που ήταν η καλύτερη του πρωταθλήματος πριν την έναρξη της αγωνιστικής. Η πιθανή αντίπαλος του ΠΑΟΚ είχε κερδίσει εντός έδρας την περασμένη εβδομάδα την Τρόμσο με 2-0, όμως τώρα τα πράγματα ήταν διαφορετικά παρότι προηγήθηκε με το καλημέρα έπειτα από το γκολ του Ζάγιτς. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο 15ο λεπτό και ισοφάρισαν με τον Νίστρεμ, ενώ
οκτώ λεπτά αργότερα ο Άντερσεν ανέτρεψε την κατάσταση. Στο δεύτερο μέρος, δύο γκολ του Αμντελαουί διαμόρφωσαν το τελικό 4-1 για την δεύτερη της βαθμολογίας Τρόμσο. Η Βαλερένγκα πλέον στρέφεται στη μεσοβδόμαδη ρεβάνς με την Μίκα και σε περίπτωση που υπερασπιστεί το 1-0 του Όσλο τότε θα βρεθεί στο δρόμο του ΠΑΟΚ. Η σύνθεση της Βαλερένγκα: Χίρτσφελντ, Νόρντβικ, Μούρι, Χάεσταντ (63 Λέιχ), Ντος Σάντος, Μπέρε, Ζάγιτς (73 Χάινταρ), Σινγκ, Ογκούντε, Σέλτον (30 Κονέ), Νίλσεν