Ματσάρα στο Ελληνικό!

Στο Ελληνικό έγινε εκπληκτικό παιχνίδι μεταξύ του Εθνικού και της Καλλιθέας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τελικά τη νίκη με 4-3. Φοφανά (2) Βασιλόγιαννης (2) τα γκολ του Εθνικού, Ντακόλ, Μουρατίδης, Μαρουκάκης των φιλοξενούμενων.
Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι ο Εθνικός κέρδισε με 4-3 την Καλλιθέα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4’ με σουτ του Φοφανά για να κάνουν την ανατροπή οι φιλοξενούμενοι και να το γυρίσουν σε 1-2 με σουτ του Ντακόλ και του Μουρατίδη στο 19’ και στο 25’, αντίστοιχα.

Οι παίκτες
του Σάββα Παντελίδη, ωστόσο, είχαν την απάντηση στο 28’ με τον Βασιλόγιαννη. Έτσι, το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δυο ομάδες να είναι ισόπαλες 2-2 και η επανάληψη αναμενόταν ενδιαφέρουσα, όπως και ήταν. Στο 58’ ο Βασιλόγιαννης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του για να ισοφαρίσει εκ νέου ο Μαρουκάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 80’.

Τον τελευταίο λόγο τον είχε ο Εθνικός και πήρε τη νίκη με το γκολ του Φοφανά στο 85’ σκαρφαλώνοντας, με α