Ματσάρα και νίκη Ίντερ!

Οκτώ γκολ, πολλές ευκαιρίες και αγωνία μέχρι και το 84ο λεπτό, πρόσφερε το ματς της Ιντερ με το Παλέρμο, για να ολοκληρωθεί η 10η αγωνιστική της Serie A. Αυτοί που πανηγύρισαν, τελικά, ήταν οι νερατζούρι, που επικράτησαν με 5-3 και παρέμειναν στο +4 από τη δεύτερη Γιουβέντους, απαντώντας έτσι και στη δική της 5άρα, κόντρα στη Σαμπντόρια, μία μέρα πριν. Το παιχνίδι άρχισε με τον καλύτερο τρόπο για την Ιντερ, καθώς άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ετό. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Μπαλοτέλι, ο οποίος μάλιστα... τσακώθηκε με τον Καμερουνέζο άσο για το ποιος θα αναλάβει την εκτέλεση. Αυτή η λογομαχία, πάντως, δεν επηρέασε την ομάδα του Μουρίνιο, που εκμεταλλεύτηκε τις πολλές απουσίες βασικών αμυντικών των Σικελών και έφτασε να προηγείται με 4-0 στο ημ