Ματς-θρίλερ στον Μίσχο

21:56 5/4/2011 - Πηγή: Gazzetta
Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο Μίσχου, όπου ο τοπικός Αετός κέρδισε με 2-1 στις καθυστερήσεις τη Δόξα Σώστη για το πρωτάθλημα Α1 κατηγορίας Θράκης.Ο αγώνας είχε τρία τέρματα, τρία δοκάρια, αρκετές ευκαιρίες, αλλά και 4 κόκκινες (3 για τους φιλοξενούμενους) που διαμαρτύρονται για τις αποφάσεις του διαιτητή. Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι του Κώστα Κατσαρίδη είχαν όλες τις ευκαιρίες, πέτυχαν γκολ και είχαν δοκάρι. Στην επανάληψη, ο Μίσχος μπήκε δυνατά, ισοφάρισε, ακολούθησαν 2 κόκκινες για τη Δόξα, μία για τον Αετό και στο τελευταίο
εικοσάλεπτο το ματς ήταν ανοιχτό σε κάθε αποτέλεσμα. Οι 300 περίπου θεατές παρακολούθησαν δραματικό αγώνα, τελικά ο Μίσχος κέρδισε για πρώτη φορά φέτος τον αντίπαλό του. Στο 44΄ μετά από σέντρα του Αμέτ Χαρούν, ο Ανδρίκου με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 49΄ ισοφάρισε ο Μεμέτ Οτζιάν με πέναλτι (ανατροπή του Γκιρετλί Ναζίμ από τον Κυπαρισσούδη). Στο 92΄ ο Γκιρετλί Ναζήμ με πλασέ έκανε το 2-1. Το δοκάρι σημάδεψαν οι Σερήφ Χασάν στο 82΄ (για τον Μίσχο), Αμέτ Σιαμπάν στο 11΄ και στο 86΄ (για τον Σώστη). Διαιτητής: Παπαγγέλης (Χαρίτσης, Μαλάκης). Αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη για τον Σώστη οι Σερήφ Τζεσούρ (50΄), Κιαμήλ Σεβέν (70΄), Μουσταφά Ερκάν (83΄, από τον πάγκο), επίσης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Τουμπάν Ορχάν (65΄) του Μίσχου.