Λυτρώθηκε στην... εκπνοή

Σπουδαία νίκη πέτυχε στις καθυστερήσεις η ΑΕ Ποντίων Κατερίνης επί της Δόξας Κρανούλας με 1-0 και πήρε βαθιά βαθμολογική και ψυχολογική ανάσα.Οι Κατερινιώτες είχαν να «γευτούν» τη χαρά της νίκης από την 4η αγωνιστική, όταν και επικράτησαν επί του Φωκικού με 1-0. Πραγματοποιήθηκε ένα πολύ καλό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για το καλύτερο, χωρίς ωστόσο να έχουν ουσία στην τελική τους προσπάθεια. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια, στο 18’ και στο 71’ με τον Μποταϊτη, ενώ ένα δοκάρι είχε η Κρανούλα στο 56’ με τον Κρολ. Το μοναδικό και νικητήριο τέρμα του αγώνα σημείωσε στο τρίτο λεπτό
των καθυστερήσεων ο Διαμαντής με σουτ.Διαιτητής: Κρητικός (Θεσσαλίας). ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (Γ. Βαρβούτης-Ν. Θεοδοσιάδης): Λαζαρίδης, Τσιτλακίδης, Νάϊντος, Παπαγιαννόπουλος, Λιόλιος, Τροϊρης, Μποταϊτης, Κυρτέγος (66' Διαμάντης), Βελώνης, Παπαδόπουλος (72' Βεϊδαμενίδης), Σαββίδης (85' Πανανός).
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ (Γ. Λαδιάς): Βασιλειάδης, Κοτσινάς, Τασιούλας, Διαμάντης, Μπιλιλής, Κοσμάς, Παπ