Λύτρωση στο 93’ για Ουντινέζε!

Με ένα γκολ στο 93’ του Μπενάτια η Ουντινέζε επικράτησε με 1-0 της Τσεσένα στο «Φρίουλι» πέτυχε την πρώτη της νίκη στη Σέριε Α για φέτος.Έπρεπε να φτάσουμε στην 6η αγωνιστική προκειμένου οι «Μπιανκονέρι» να κάνουν σεφτέ στη φετινή χρονιά και να πετύχουν την πρώτη τους νίκη απέναντι στη μαχητική Τσεσένα. Από το ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και πίεσαν την αντίπαλό τους, χωρίς όμως να καταφέρουν να φτάσουν στο πολυπόθητο γκολ,
καθώς η αστοχία τους από τη μία και η καλή απόδοση, για ακόμη μία φορά, του Αντονιόλι, κράτησαν το σκορ στο 0-0. Η Τσεσένα απείλησε ελάχιστα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έπρεπε να φτάσουμε στο τρίτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων για να κριθεί το παιχνίδι, με ένα τέρμα του Μπενάτια, ύστερα από σύγχηση στην άμυνα των φιλοξενούμενων. Ένα τέρμα που αμφισβητήθηκε έντονα από τους παίχες της Τσεσένα και όχι άδικα, καθώς ο σκόρερ φαίνεται να βρίσκεται σε θέση οφσάιντ.