Λύγισε στην παράταση η ΑΕ Πιερέων

Ύστερα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, που έγινε χθες στα Γρεβενά, ο Τηλυκράτης επικράτησε στην παράταση της ΑΕ Πιερέων και πέρασε στα ημιτελικά.

Οι δύο αντίπαλοι προσπάθησαν για το καλύτερο, τελικά επικράτησε το συγκρότημα από τη Λευκάδα, ενώ πρέπει να σημειωθεί ότι για την ΑΕ Πιερέων σημαντικό ρόλο έπαιξε η απουσία του Στέλιου Αγγελίδη, αλλά και η αναγκαστική αλλαγή του Σολακίδη. Στο 22΄ ο Λαζαρίδης είχε σέντρα από αριστερά, ο Ποντικός στο δεύτερο δοκάρι έχασε την μπάλα, που κατέληξε στα δίχτυα (0-1). Στο 27΄ ο Χατζησάββας εκτέλεσε συρτά το φάουλ κι ο Δανίδης από 2 μέτρα δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Δανίδης μπήκε στην περιοχή κι έπιασε συρτό σουτ άουτ, ενώ στο 38΄ η κεφαλιά του Θεράπου πήγε στην αγκαλιά του Ποντικού. Στο 39΄ ο Σολακίδης σημείωσε γκολ, που ακυρώθηκε ως οφσάιντ του…Αγγγελίδη από τον επόπτη Φώλια (τόνισε ότι επηρέαζε τη φάση), όμως στο 45΄ ο Δελημπάσης με δυνατό, συρτό σουτ, ισοφάρισε.