Λάμενς: Περίμενα καλύτερο τον Ολυμπιακό

Οι Βέλγοι συνάδελφοι έφυγαν πικραμένοι την περασμένη Τρίτη από το Καραισκάκη. Προσδοκούσαν σ' ένα θετικό αποτέλεσμα για την Σταντάρ Λιέγης, το οποίο όμως δεν ήρθε ποτέ. Ο Στέφαν Λάμενς που εργάζεται στο κανάλι Sporza ή αλλιώς VRT δέχθηκε μετά χαράς να μιλήσει στο gazzetta.gr για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Ο ίδιος τόνισε πως όλα κρίθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς όπου ο Ολυμπιακός πίεσε πολύ. Επίσης διευκρίνισε ότι περίμενε έναν καλύτερο Ολυμπιακό και ότι η Σταντάρ άξιζε τουλάχιστον την ισοπαλία. - Τι άποψη έχεις για το παιχνίδι; Στο πρώτο 15λεπτο ο Ολυμπιακός πίεζε πολύ χωρίς όμως να είναι ουσιαστικός. Από εκεί και πέρα η Σταντάρ έπαιξε αρκετά καλά, βγήκε μπροστά, έκανε ευκαιρίες και θα μπορούσε να νικά με 2-0 στο ημίωρο. -