«Κυανέρυθρη» φιλική οχτάρα!

Οι παίκτες του Πανιωνίου που δεν είχαν χρόνο συμμετοχής στο ματς του περασμένου Σαββάτου με τον Παναθηναϊκό… έριξαν 8 γκολ στο φιλικό που έγινε το απόγευμα με τον Απόλλωνα Αθηνών.

Το σκορ άνοιξε ο Κούκετς με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ το 2-0 έκανε ο Αλβανός Χίκα στο 30'. Ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά αργότερα έκανε το 3-0, ενώ στο 40' ο Ρούσσης μείωσε για τον Απόλλωνα σε 3-1. Το ημίχρονο έκλεισε με γκολ του Κούκετς στο 44' (4-1). Ο Ρίσγκαρντ με κεφαλιά έκανε το 5-1 στο 63, ενώ ο Σάμαρης σημείωσε το 6-1 με πέναλτι δύο λεπτά αργότερα. Ο Ρίσγκαρντ στο 67' έκανε το 7-1 μετά από ασίστ του Σπυρόπουλου, ενώ το τελικό 8-1 έγραψε ο Όμο στο 85' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Πανιώνιος: Μπέλιτς, Κούρντι, Όμο, Φουγκουάγιο, Σάμα