"Κόλλησε" στη λάσπη το Σουφλί

23:07 5/1/2011 - Πηγή: Gazzetta
Την ευκαιρία να αποσπαστεί περισσότερο στην κορυφή της βαθμολογίας έχασε το Σουφλί, που αναδείχθηκε χθες ισόπαλο 2-2 στο εξ αναβολής παιχνίδι με την Προσοτσάνη.Έγινε ένα μέτριο παιχνίδι, σε «βαρύ» αγωνιστικό χώρο, με το αμφίρροπο στοιχείο και την αγωνία, πάντως, να κρατά μέχρι τέλους. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίωρο, όπου και προηγήθηκαν, όμως ο ΓΣΠ ισοφάρισε λίγο πριν την εκπνοή. Ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη, όπου το Σουφλί προηγήθηκε, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και πάλι. Στο 2΄
το φάουλ του Αραμπατζή πέρασε ελάχιστα άουτ, στο 19΄ σύγχυση στην περιοχή και ο Κερασίδης σε κενή εστία σούταρε άουτ. Στο 23΄ σε παράλληλη σέντρα του Ρουσσίδη, κανείς δε βρέθηκε στην πορεία να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, στο επόμενο λεπτό, όμως, σουτ του Παγωνίδη, απέκρουσε αμυντικός και ο Χαλιμακούδης με σουτ μέσα από την περιοχή, έκανε το 1-0. Ήταν μια φάση που η Προσοτσάνη διαμαρτυρήθηκε έντονα για οφσάιντ. Στο 42΄ ύστερα από φάουλ του Παλτσίδη, ο Πατένταλης με κεφαλιά, ισοφάρισ