«Κίτρινο» εχέγγυο τα δύο γκολ

Για δεύτερη φορά τη φετινή σεζόν ο Άρης νικάει τον αντίπαλο του με σκορ «2-0». Έπειτα από τον Ατρόμητο το νέο… θύμα για τους «κίτρινους» ήταν αυτή τη φορά η Κέρκυρα. Το gazzetta.gr αναλύει.Δεν είναι λίγοι οι ποδοσφαιρόφιλοι αλλά και οι οπαδοί του Άρη που ενστερνίζονται την άποψη πως η ομάδα της Θεσσαλονίκης
σκοράρει… με το σταγονόμετρο.Συνολικά σε όλα τα παιχνίδια που έχει δώσει ο Άρης, μέχρι και χθες, η πιο άνετη νίκη βάσει σκορ, ήταν αυτή με τον Ατρόμητο στο «Κλ. Βικελίδης» με 2-0.Κάτι πανομοιότυπο είδαμε και τη χθεσινή ημέρα. Η ομάδα του Έκτορ Ραούλ Κούπερ επικράτησε με 2-0 της Κέρκυρας! Το γκολ του Τσέζαρεκ στο 34ο λεπτό αλλά και του Πορτίγια στις καθυστερήσεις έδωσαν τη νίκη στους «κίτρινους» και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς, που θα αποτελέσουν βάλσαμο για τη συνέχεια των υποχρεώσεων της ομάδας του Κούπερ στην Σούπερ Λίγκα.Στα παιχνίδια που έχει δώσει η ομάδα τη φετινή σεζόν μόλις δύο φορές το νικηφόρο αποτέλεσμα σημειώθηκε με πάνω από τέρμα ενεργητικό:Αναλυτικά