Καραγεωργίου κατά πάντων!

Το δικό του show έδωσε και πάλι στη συνέντευξη Τύπου ο Νίκος Καραγεωργίου, που τα έχωσε σε Αλεξόπουλο, Ολίσε και... δημοσιογράφους.Ο προπονητής του Εργοτέλη -για ακόμη μία χρονιά σε αγώνα με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ- ανακάλυψε πέναλτι υπέρ της ομάδας του που δε δόθηκε, τα έχωσε στους δημοσιογράφους και από εκεί και πέρα άφησε σαφείς αιχμές για τον Γιώργο Αλεξόπουλο και τον Ολίσε.

«Νομίζω ότι κάναμε μια μεγάλη προσπάθεια για να κερδίσουμε το παιχνίδι και σε πολύ καίριες στιγμές δεχθήκαμε γκολ. Το πρώτο που ήταν πολύ αστείο και το δεύτερο που ήταν από λάθος τακτικό. Έγινε προσπάθεια από όλους και στα τελευταία 20-25 λεπτά είχαμε κλείσει τον αντίπαλο στο μισό γήπεδο και προσπαθούσαμε με διάφορους τρόπους για το γκολ και τον βαθμό. Δεν ήρθε αλλά θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά γιατί ξέρουμε να χάνουμε και είναι αξιέπαινη ήττα όταν έρχεται μετά από προσπάθεια.

Οι αλλαγές στο ημίχρονο δεν ήταν ούτε αναγκαστικές ούτε για λόγους τακτικής. Ήταν αλλαγές που έπρεπε να γίνουν