Καλύτερο τεστ δεν γίνεται

Ο Ολυμπιακός ζορίστηκε μέχρι τέλους από τον Κολοσσό, αλλά κατάφερε να κερδίσει στη Ρόδο ( 87-79) στη καλύτερη δοκιμασία του ενόψει Παρισιού επιλύοντας αρκετούς γρίφους απέναντι στην άμυνα των «θαλασσί».

Ένα λεπτό πριν τη λήξη του αγώνα ο Κολοσσός βρισκόταν μόλις ένα πόντο πίσω στο σκορ, αλλά ο Τεόντοσιτς με δικό του τρίποντο έβαλε τέλος στο άγχος των «ερυθρολεύκων» και τις ελπίδες των Ροδιτών. Ο Ολυμπιακός δοκιμάστηκε για πολλή ώρα απέναντι σε άμυνα ζώνης και χωρίς να έχει εξαιρετικά ποσοστά έξω από τη γραμμή του τριπόντου, κατάφερε να τρυπήσει αρκετές φορές την άμυνα του Κολοσσού.

Τρέχτε, τρέχτε...Στα πρώτα λεπτά το Βενετόκλειο έμοιαζε με κορτ μεγάλου τουρνουά τένις. Η μπάλα πήγαινε γρήγορα πάνω-κάτω και οι επιθέσεις και από τις