Καλό μάθημα!

Ο Βασίλης Σπανούλης το πήρε... προσωπικά στα τελευταία λεπτά της φιλικής αναμέτρησης με τη Σερβία ωστόσο δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα από τους «πλάβι» με 83-82 στο τελευταίο παιχνίδι του Διεθνούς Τουρνουά που διεξήχθη αυτό το τριήμερο στο ΟΑΚΑ. Με εξαίρεση την τρίτη περίοδο, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα παρουσίασε σημαντικές αδυναμίες στην άμυνα κόντρα στη Σερβία που ζόρισε την Εθνική.

Η Εθνική παρουσίασε εμφανείς αδυναμίες και στη σημερινή αναμέτρηση με τη Σερβία. Οι αργές επιστροφές στην άμυνα, τα χαμένα ριμπάουντ και τα λάθη στα τελευταία λεπτά επέτρεψαν στους «πλάβι» να διεκδικήσουν τη νίκη ως το τέλος. Είναι χαρακτηριστικό ότι το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα δέχτηκε 46 πόντους στο ημίχρονο, την ώρα που στο χθεσινό φιλικό με τη Λετονία είχε 52 πόντους παθητικό σε ολόκληρο το παιχνίδι. Η Σερβία αιφνιδία