«Καλή αλλά όχι ακτύπητη»

Τις αδυναμίες στο ματς με τον Εργοτέλη αλλά και ανάλυση της Μπορντό έκανε ο Μποζινταρ Μπάντοβιτς στους παίκτες του, λίγο πριν την αναμέτρηση με τη γαλλική ομάδα (21:45, MEGA).Ο τεχνικός των «ερυθρολεύκων» αναφέρθηκε στο ματς με τον Εργοτέλη λέγοντας: «Ήμασταν πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο ξεφουσκώσαμε. Μου λέτε ότι δεν είχατε δυνάμεις, αλλά δεν μπορώ να δεχθώ αυτό το επιχείρημα. Πως εξηγείτε να μην έχουμε δυνάμεις και στο διάστημα από το 75΄ ως το 80΄ να είμαστε κινητικοί, να έχουμε βγει μπροστά και να έχουμε χάσει ευκαιρίες; Πρέπει να βάλετε καλά στο μυαλό σας ότι είτε κερδίζουμε
1-0, είτε 2-0 πρέπει να προσπαθούμε να παλεύουμε με όλες μας τις δυνάμεις μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων».Όσο για τη Μπορντό ο Μπάντοβιτς είπε αρχικά: «Η Μπορντό είναι πολύ καλή ομάδα, γρήγορη και πολύ επικίνδυνη στα στημένα. Πρέπει να αποφύγουμε τα φάουλ έξω από την περιοχή μας γιατί έχουν πετύχει πολλά γκ