Ήττα της Λευκίμμης στην Παραμυθιά

Για ένα ημίχρονο άντεξε η ΑΕΛ στη γειτονική Παραμυθιά, όπου γνώρισε την ήττα από το Σούλι με σκορ 2-0.Το πρώτο 45λεπτο τελείωσε με «λευκή» ισοπαλία, με την κερκυραϊκή ομάδα να έχει μάλιστα τη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ, όμως στην προσπάθεια του Μίαρη η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.Στην επανάληψη, το συγκρότημα της Θεσπρωτίας «καθάρισε» το παιχνίδι. Στο 50΄ ο Θεολόγου άνοιξε το σκορ και στο 65΄ ο Γιαννάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-0, που έμελε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα, αφού λίγα λεπτά αργότερα ο Τσάλης δεν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των Λευκιμμαίων, σημαδεύοντας το δοκάρι.Οι συνθέσεις των ομάδων:ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ: Φιλιάς, Σακαρέλης (46' Ντούμας), Τάσσος, Θεολόγου, Γεωργίου, Κάκκος, Λαγός, Τζίμας, Τσάλης (