Ήττα στην πρεμιέρα ο Άρης

Την ήττα 64-54 γνώρισε ο Άρης από την Παρτιζάν Βελιγραδίου στη Θεσσαλονίκη, στην 1η αγωνιστική του προκριματικού γύρου του EuroCup γυναικών.Παρά το πολύ καλό ξεκίνημα της πρώτης περιόδου, όταν και προηγήθηκε 21-8, η ομάδα του Άρη δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα. Η Παρτιζάν ροκάνισε τη διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο και η του ημιχρόνου βρήκε τις κίτρινες μπροστά στο σορ μόλις 4 πόντους (35-31). Ο Άρης έχασε τελικά το προβάδισμα στην 3η περίοδο και δεν κατάφερε να αντιδράσει. Κλειδί για τις «ασπρόμαυρες» ήταν τα 55 ριμπάουντ έναντι 39 του Άρη. Για την ελληνική ομάδα, 19 πόντους πέτυχε η Αμερικανίδα Λενόιρ, από 8 πόντους η Σπυριδοπούλου και η Σρμπα, που μάζεψαν και από 8 ριμπάουντ, ενώ 7 ριμπάουντ μάζεψε η Χάντι. Για την ομάδα της Σερβίας, η Σ