Ήττα στα σημεία από Εφές για ΤΣΣΚΑ

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ηττήθηκε με 81-74 στην παράταση (65-65 κ.α.) από την Εφές Πίλσεν σε φιλικό προετοιμασίας, που διεξήχθη στην Κωνσταντινούπολη. Ο Ραμούνας Σισκάουσκας είχε 15 πόντους με 2/2 βολές, 2/4 δίποντα και 3/6 τρίποντα, έξι ριμπάουντ και δύο ασίστ, χωρίς, ωστόσο, να καταφέρει να αποτρέψει την ήττα για την «ομάδα του στρατού». Οι Ρώσοι θα έχουν ευκαιρία για ρεβάνς στην αυριανή αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων. «Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες που επέτρεψαν στους αντιπάλους μας να επιστρέψουν στο παιχνίδι από το -5 στα τελευταία λεπτά. Κάναμε δύο λάθη στην άμυνα και χάσαμε τα ριμπάουντ. Στην παράταση χάσαμε τη συγκέντρωσή μας» τόνισε ο κόουτς της ΤΣΣΚΑ, Ευγένι Πασούτιν, που είδε στα μέσα της τρίτης περιόδου τον Τράγιαν Λάνγκτον να αποχωρεί, λόγω τραυματισμού στο πόδι.