Ήττα με το κεφάλι ψηλά!

Την ήττα γνώρισε ο Ολυμπιακός από την Μπούντβα Μαυροβουνίου με σετ 3-2 στο Ρέντη, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ,σε μια αναμέτρηση γοήτρου.Οι παίκτες του Γιάννη Καλμαζίδη, προσέφεραν ένα υπέροχο θέμα, παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ και το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ήταν ένας καθαρά αγώνας γοήτρου, καθώς η πρόκριση στην επόμενη φάση τους Τσάμπιονς Λιγκ ήταν ήδη χαμένη για τους Πειραιώτες.

Οι «ερυθρόλευκοι»
πήραν το πρώτο σετ νικώντας με 26-24, ενώ στο δεύτερο σετ έχασαν με 17-25, ρίχνοντας την απόδοσή τους. Στο τρίτο σετ έκαναν ένα εκπληκτικό παιχνίδι φτάνοντας τη διαφορά από την Μπούντβα πάνω από το συν 10. Πολύ καλό ξεκίνημα και στο τέταρτο σετ για τους Πειραιώτες. Ωστόσο, παρότι βρέθηκαν μπροστά με 24-23 και είχαν πολλές ευκαιρίες να τελειώσουν εκεί το ματς, έχασαν τελικά στην παράταση το σετ με 28-30.

Όλα κρίθηκαν στο τάι-μπρέικ. Οι παίκτες του Ολυμπιακού έδειξαν εμφανώς εξαντλημένοι από την προσπάθεια, με αποτέλεσμα η Μπούντβα