Ήττα και στο βάθος... Μπενίτεθ

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Άλεξ, που πέτυχε τρία από τα τέσσερα τέρματα της Φενέρμπαχτσε, τα «Καναρίνια» πέρασαν από την έδρα της Μπεσίκτας, που κατέρρευσε μετα την κόκκινη, θέτοντας εν αμφιβόλω το μέλλον του Σούστερ και ανοίγοντας την πόρτα στον Ράφα Μπενίτεθ.Μια κόκκινη κάρτα ήταν αρκετό για να ανατρέψει άρδην  τα δεδομένα του μεγάλου ντέρμπι της Φενέρμπαχτσε με την Μπεσίκτας στο καυτό Ισμέτ Ινονού.Η Φενέρμπαχτσε ξεκίνησε δυνατά και μόλις στο πέμπτο λεπτό άνοιξε το σκορ, με την βοήθεια του Ουϊζάλ που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.Η Μπεσίκτας άργησε να συνέλθει,
ωστόσο στη συνέχεια πήρε τα ηνία του αγώνα και με τον Νταγκ πέτυχε το 1-1 λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.Με φόρα μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο η Μπεσίκτας με τον Τοραμάν να κάνει το 2-1 στο 50’.Ενώ όλα έδειχναν ότι η Μπεσίκτας θα διατηρούσε τον έλεγχο του αγώνα, η κόκκινη κάρτα του Φεράρι στο 63’ άλλαξε τα δεδομένα.Ο Άλεξ εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι στο 65’ για να φέρει το ματς στα ίσια και στη συνέχεια η