ΙΣΟΠΑΛΟ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ (ΒΙΝΤΕΟ)

Αν και βρέθηκε δύο φορές μπροστά στο σκορ, εντούτοις η Πόρτο, αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στους Ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, εξήλθε ισόπαλη 2-2 με την Μπενφίκα μέσα στο «Ντραγκάο», στο ντέρμπι του Πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το ματς και είχαν τα ηνία του αγώνα, δημιουργώντας κάποιες ευκαιρίες στα καρέ των «αετών» για να ανοίξουν το σκορ. Τελικά οι «δράκοι» παραβίασαν την εστία της Μπενφίκα στο 38΄ με τον Κλέμπερ να κάνει το 1-0 και να αξιοποιεί
την υπεροχή της ομάδας του.

Το ημίχρονο τελείωσε στο 1-0, όμως στην επανάληψη η Μπενφίκα... πάγωσε το «Ντραγκαό», καθώς ο Καρντόζο στο 47΄ ισοφάρισε σε 1-1. Τέσσερα λεπτά αργότερα η Πόρτο πήρε ξανά το προβάδισμα με έναν αμυντικό, τον Οταμέντι, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αρτουρ για το 2-1. Στη συνέχεια το ματς ισορρόπησε και πάλι, οι δύο τεχνικοί έκαναν τις αλλαγές τους για να έρθει ο Γκαϊτάν στο 82΄ να φέρει ξανά το ματς στην ισοπαλία (2-2). Στα εναπομείναντα λεπτά το σκορ δεν άλλαξε, με την Μπενφίκα να παίρνει ένα σημαντικό βαθμό από το Οπόρτο.

Πόρτο: Έλτον, Άλβαρο, Φουτσίλε, Ρολάντο, Οταμέντι, Γκουαρίν (77΄ Μπελούτσι), Μουτίνιο, Φερνάντο, Κλέμπερ (80΄Κριστιάν Ροντρίγκεζ), Χούλκ, Βαλέρα (86΄ Βάλτερ).ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ PEREIRA (ΟΙ ΟΥΚΡΑΝΟΙ)«Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΜΑΣ ΕΜΠΝΕΕΙ» (ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΝΤΟΥΚΑ)ΤΟ ΡΟΤΕΪΣΟΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ ΛΥΣΕΙΣΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟ ΠΛΑΝΟ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ Ο ΧΙΩΤΗΣΑΠΟΕΛ... ΟΠΩΣ ΔΥΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ (ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΛΟΥΤΣΕΣΚΟΥ)Πηγή: www.kerkida.net