Ισόπαλο το ντέρμπι

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Κουβαράς και Τριγλία Ραφήνας στο μεγάλο ντέρμπι της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ, το οποίο στιγματίστηκε πάντως από επεισόδια που σημειώθηκαν στην εξέδρα και δεκάλεπτη διακοπή

Στο 75ο λεπτό του ματς, φίλαθλοι των γηπεδούχων επιτέθηκαν σε αυτούς των φιλοξενουμένων, με αποτέλεσμα, να διακοπεί για περίπου δέκα λεπτά το ματς, αφού η ένταση μεταφέρθηκε και στον αγωνιστικό χώρο. Με την επέμβαση των ψυχραιμότερων τα επεισόδια δεν πήραν μεγάλη έκταση και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με καθυστέρηση.

Οι «κιτρινόμαυροι» της Ραφήνας με αυτό τον βαθμό έμειναν στην πρώτη θέση, με τον Παμπαιανικό πάντως να πλησιάζει την κορυφή, αφού νίκησε τον Πρωτέα με 2-0. Στα χαρτιά πήρε το τρίποντο ο Πανσταυραϊκός επικρατώντας με 3-0 του τιμωρημένο με προσ