Ισοπαλία του «Ήρα» με Λοκομοτιβ Μέζντρα

20:41 4/9/2009 - Πηγή: Gazzetta
Ισόπαλο 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα ανάμεσα στον Ηρακλή και την Λοκομοτιβ Μέζντρα. Οι «κυανόλευκοι» παρότι αγωνίσθηκαν με βασικούς ποδοσφαιριστές ήταν μέτριοι σε όλη την διάρκεια του αγώνα με τους Βούλγαρους. Το γκολ των Θεσσαλονικέων πέτυχε ο Παπαζαχαρίας στις καθυστερήσεις του φιλικού αγώνα. Για ένα ημίχρονο αγωνίσθηκε ο Ντάλα Μπόνα.

Ο Όλεγκ Προτάσοφ στο σημερινό φιλικό με αντίπαλο την Λοκομοτιβ Μέζντρα χρησιμοποίησε ενδεκάδα πρωταθλήματος με μοναδική αλλαγή αυτή του Ιβάν Μπόσνιακ αντί του τραυματία, Ντένις Επστάιν σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στον Άρη. Στο πρώτο ημίχρονο ο απολογισμός για τους Θεσσαλονικείς ήταν φτωχός από φάσεις. Μόλις δύο των αριθμό. Στο 12ο λεπτό καλό σουτ του Ντίκα η μπάλα καταλήγει άουτ και στο 26’ εκτέλεση φάουλ του Ντιέ, ο Ιβάνοφ με διπλή