Ισοπαλία η Γαλλία με... λίγο Σισέ

Ο Τζιμπρίλ Σισέ αγωνίστηκε μόλις για 15 λεπτά στο φιλικό της Τυνησίας με την απογοητευτική Γαλλία (1-1), με τον Ντομενέκ να δείχνει πως τον υπολογίζει ως τελευταία λύση, πίσω και από τον Ζινιάκ. Βασικός ο Ναφτί του Άρη.Στο «Στάδιο της 7ης Νοεμβρίου» του Ραντές, οι Γάλλοι βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ με τον Ζεμά στο 5ο λεπτό να κάνει το 1-0 για την γηπεδούχο Τυνησία, κατάφεραν όμως να ισοφαρίσουν στο 62' με τον Γκαλάς ο οποίος έδειξε σε εξαιρετική κατάσταση μετά τον τραυματισμό του. Ο Ντομενέκ (κάθησε για 75η φορά στον πάγκο των «τρικολόρ και ισοφάρισε το ρεκόρ του Μισέλ Ιτανγκό) ξεκίνησε και πάλι με επιθετικό σχήμα, έχοντας τον Τουλαλάν ως τον μοναδικό καθαρό αμυντικό χαφ και τους Μαλουντά και Γκουρκίφ να είναι στο κέντρο αλλα με σαφέστατο επιθετικ