Η Ίντερ... έρχεται! (video)

Με Σνάιντερ και Ετό η Ιντερ πέρασε από τη Γένοβα (2-0 τη Σαμπντόρια), μείωσε στο -2 και περιμένει το Μίλαν-Νάπολι! Απίστευτο 7-0 της Ουντινέζε μέσα στο Παλέρμο!Η αντεπίθεση της Ιντερ για να φτάσει στην κορυφή συνεχίστηκε και στην 27η αγωνιστική της Serie A, με το 1-0 επί της Σαμπντόρια εκτός έδρας. Οι Νερατζούρι δεν ήταν εντυπωσιακοί αλλά ήταν ουσιαστικοί και αφού απέφυγαν το να βρεθούν πίσω στο σκορ
στις ευκαιρίες των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Πόλι σε σουτ από το ύψος της περιοχής, πήραν τελικά το τρίποντο χάρη στην εκτέλεση φάουλ του Σνάιντερ στο 73ο λεπτό! Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού οι Γενοβέζοι δεν μπορούσαν να αντιδράσουν και στο 94' ο Ετό με ωραία προσπάθεια και κοντινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Λεονάρντο ανέβηκε -προσωρινά ή όχι θα φανεί τη Δευτέρα- στη 2η θέση και στο -2 από τη Μίλαν, που θα κλείσει την αγωνιστική υποδεχόμενη την τρίτη Νάπολι, που είναι στο -3 από τους Ροσονέρι!