Γκραν γκινιόλ στην Κατερίνη

Δραματικό φινάλε στο ντέρμπι της Μακεδονίας, με τον Πιερικό να αναδεικνύεται ο μεγάλος νικητής στη συνάντηση με τη Βέροια (3-2), ένα λεπτό πριν από τη λήξη του αγώνα.

Οι Κατερινιώτες πέτυχαν τη δεύτερη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα της Football League , σε ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, το οποίο και διατήρησε αμείωτο το ενδιαφέρον από το πρώτο έως και το τελευταίο λεπτό. Το σίγουρο ήταν πως δεν ήταν αγώνας για καρδιακούς, μια και ο Πιερικός πήρε τη νίκη με τέρμα του Κοντέωνα ένα λεπτό πριν από τη λήξη του ματς, κάτι που είχε κάνει νωρίτερα στην αναμέτρηση με τον Αγροτικό Αστέρα (Δήμου στο 88’).

Αξίζει να αναφέρουμε πως οι γηπεδούχοι αγωνιζόταν από το 66’ με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Δήμου. Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής).