Γκέλα η Ίντερ, ελπίζει η Μίλαν!

18:06 7/3/2010 - Πηγή: Gazzetta
Η Ιντερ έμεινε στο 0-0 με την Τζένοα, δεν εκμεταλλεύτηκε το 0-0 της Μίλαν με την Ρόμα και η διαφορά παρέμεινε στο +4 για τους νερατζούρι, μετά την 27ης αγωνιστικής της Serie A.Στο «Τζιουζέπε Μεάτσα» η Ιντερ υποδέχθηκε την Τζένοα με μοναδικό στόχο τη νίκη, ώστε να εκμεταλλευτεί το 0-0 της Μίλαν με την Ρόμα το Σάββατο, να πάει στο +6 από τους ροσονέρι και ουσιαστικά να τελειώσει η μάχη για το Scudetto. Τελικά όλα παραμένουν ανοιχτά, καθώς οι νερατζούρι κόλλησαν στο 0-0 και η διαφορά παρέμεινε στο +4, όπως ήταν και πριν την 27η αγωνιστική. Στον αγωνιστικό τομέα, η Τζένοα του Σωκράτη Παπασταθόπουλο, που είχε και μια καλή ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο, στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο 45λεπτο, μπλόκαρε τους γηπεδούχους και ουσιαστικά δεν τους επέτρεψε να κάνουν κάτι