Γκέλα αλλά και +9

Το νικηφόρο σερί της Ιντερ στη Serie A έλαβε τέλος στο «Ενιο Ταρντίνι» με το 1-1 κόντρα στην Πάρμα, αλλά με αυτό τον βαθμό πήγε στο +9 από τη δεύτερη Ρόμα.Το παιχνίδι ήταν για την 22η αγωνιστική και είχε αναβληθεί την μέρα που επρόκειτο να διεξαχθεί, λόγω χιονόπτωσης. Τώρα που έγινε, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς με το τελικό 1-1, που ουσιαστικά αδικεί την Ιντερ. Οι νερατζούρι ήταν καλύτεροι από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και στο πρώτο ημίχρονο απείλησαν σε αρκετές περιπτώσεις με τον Πάντεφ. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, πάντως, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους, πίεσαν αρκετά και αφού έχασαν μια καλή ευκαιρία με τον Μορόνε, στο 54' πήραν το προβάδισμα με κοντινή κεφαλιά του Μποζίνοφ μετά από απόκρουση του Σέζαρ σε προσπάθεια του Τζακάρντο.