«Γηραιός»... δέκα λεπτών

16:37 6/1/2010 - Πηγή: Gazzetta
Ο Ηρακλής μέσα σε δέκα λεπτά κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να κερδίσει τον Πανθρακικό με 3-1. Ηλιάδης, Γιάκομπ και Μιλάνο τα γκολ του «Γηραιού». Ο Φαγιάρδο είχε δώσει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.Με τις φάσεις να γίνονται με το... σταγονόμετρο κύλησε το πρώτο ημίχρονο στο Καυταντζόγλειο. Ο Ηρακλής δεν είχε οργάνωση στο παιχνίδι του, ενώ ο Πανθρακικός περίμενε τον αντίπαλο στην άμυνα και έψαχνε κυρίως τις αντεπιθέσεις. Ωστόσο, η πρώτη ευκαιρία για το «Γηραιό» ήρθε στο 25', με τον Επστάιν να κάνει ωραία ενέργεια από τα αριστερά, όμως τη συρτή σέντρα, που επιχείρησε, έδιωξε την τελευταία στιγμή ο Μπαχαρίδης σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους γηπεδούχους. Αυτή η φάση «ξύπνησε» λίγο τους παίκτες του Σάββα Κωφίδη και στο 32' είχα