«Γέμισαν» γκολ τα Πηγάδια (video)

Ούτε ένα, ούτε δύο, αλλά τέσσερα γκολ είδαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Ξάνθης. Η ακριτική ομάδα προηγήθηκε, ο Ηρακλής το γύρισε (2-1), αλλά το τελικό αποτέλεσμα ήταν η ισοπαλία, 2-2!Μετά από ένα μέτριο παιχνίδι στα Πηγάδια, Ξάνθη και Ηρακλής μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο τελικό 2-2. Αν κάποια ομάδα καιγόταν για
τους τρεις βαθμούς αυτή σίγουρα ήταν η Skoda που συνεχίζει να βολοδέρνει στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Ο Ηρακλής που ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε να προηγείται μάλιστα παρουσιάστηκε νωθρός στην επανάληψη με αποτέλεσμα να χάσει την ευκαιρία να φύγει με τους βαθμούς της νίκης.Οι «11» της ΞάνθηςΟ Γιώργος Παράσχος με σχήμα 4-2-3-1 επέλεξε να ξεκινήσει το παιχνίδι με τους Γκσπούρνινγκ, Φλίσκας, Στιούαρτ, Κωστούλας, Βάλλας, Ανταφέμι, Πόι, Μαρσελίνιο, Στρμπα, Ελινγκτον, Μπούγκα.

Με ευέλικτο σχήμα
Ο Μαρίνος Ουζουνίδης με πολλά αγωνιστικά προβλήματα κυρίως  στον χώρο της επίθεσης ξεκίνησε με τους Ελευθερόπουλο κάτω από τα δοκάρια. Ο Κυ