Φιλική νίκη του Ηρακλή

Έχοντας πιο καλή εικόνα στο Β' μέρος ο Ηρακλής πέτυχε σήμερα φιλική νίκη σε βάρος της Νέας Καλλικράτειας με σκορ 1-0. Ο αγώνας έγινε στην Πορταριά.Στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και είχε στη σύνθεσή του τους βασικούς παίκτες του, παρουσίασε καλύτερο πρόσωπο ο Ηρακλής σε σημερινό φιλικό παιχνίδι. Τελικώς νίκησε στην Πορταριά την Νέας Καλλικράτειας με 5-1. Δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες Κατσαμπής, Βέλλιος, Κατσικάς, Ηλιάδης, χρησιμοποιήθηκε, όμως, ο Μίρκο Ιβανόφσκι, από την ΠΓΔΜ, αν και γνωστοποιήθηκε ότι δεν πρόκειται ο ποδοσφαιριστής να συνεχίσει να δοκιμάζεται στην προετοιμασία. Την εστία της Καλλικράτειας υπερασπίστηκαν τερματοφύλακες του Ηρακλή, στο πρώτο ημίχρονο ο Γκουτζελάς και στο δεύτερο ο Μέλκας. Το συγκρότημα από τη Χαλκιδική προηγήθηκε στο σκορ στ