Φιλική νίκη της Κέρκυρας

Αν και βρέθηκε να χάνει, η Κέρκυρα κατάφερε να φύγει νικήτρια από το Περιστέρι. Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ νίκησε 3-2 τον Ατρόμητο σε φιλικό παιχνίδι των δύο ομάδων της Σούπερ Λίγκας.Ο Ατρόμητος πήρε προβάδισμα στο 13' με τον Σαγκανόφσκι (1-0), σκορ το οποίο διατηρήθηκε στο πρώτο μέρος. Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του Β' ημιχρόνου, ο Επστάιν με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 62' ο Γερμανός αυτη την φορά ήταν ο δημιουργός. Με σέντρα ακριβείας βρήκε τον Δεινόπαπα, ο οποίος έκανε το 2-1 για τους Φαίακες. Στο 72' ήταν η σειρά των γηπεδούχων να κερδίσουν πέναλτι, που εκτέλεσε εύστοχα ο Φαβάλι (2-2). Λίγο πριν το 90' ο Μακρής με κεφαλιά χάρισε τη νίκη στην Κέρκυρα με 3-2. Ατρόμητος: Σάντκβιστ, Μπαζίνσκι, Φαβάλι, Βινιάλ, Σφακιανάκης, Σαγκανόφσκι,