Φιλική ήττα από το Μαυροβούνιο

Φιλική ήττα με 3-0 σετ γνώρισε η Εθνική ομάδα βόλεϊ από την αντίστοιχη του Μαυροβουνίου, σε αγώνα προετοιμασίας εν όψει των αναμετρήσεων με τη Βοσνία για το προολυμπιακό τουρνουά. Άτυχη στάθηκε η Εθνική μας στο φιλικό με το Μαυροβούνιο που διεξήχθη στην Πορταριά, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 σετ. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα έχασε στις λεπτομέρειες και τα τρία σετ και μάλιστα με το ίδιο σκορ (25-23), με τον ομοσπονδιακό τεχνικό, Αλέκο Λεώνη να χρησιμοποιεί όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του, πλην του Ντίμα Φιλίποφ. Να σημειώσουμε πως στο φιλικό με τους Μαυροβούνιους παίχτηκε ένα ακόμα σετ, με την Εθνική να το κατακτά με 25-19. Για την ιστορία ο Αλέκος Λεώνης χρησιμοποίησε τους: Κουρνέτας, Φράγκος, Λάππας, Σαρικεΐσογλου, Πετρέας, Πελεκούδας, Σμαραγδής, Ρουμελιώτης, Ασπιώτης, Χατζηηλιάδης, Προύσαλης, Καριπίδης, Στεφάνου και Παπαδημητρίου.