Έξαλλοι με Κουκουλάκη στην Κέρκυρα

23:06 7/3/2011 - Πηγή: Gazzetta
Την έντονη δυσαρέσκεια των ανθρώπων της Κέρκυρας προκάλεσε η διαιτησία του Μιχάλη Κουκουλάκη στο σαββατιάτικο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τη Skoda Ξάνθη.Στο «κυανέρυθρο» στρατόπεδο παραδέχονται μεν ότι κακώς ο Ηρακλειώτης ρέφερι έδωσε πέναλτι υπέρ των «Φαιάκων» στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, με το οποίο είχαν ισοφαρίσει σε 1-1, αφού στο βίντεο φάνηκε πως τελικά δεν υπήρξε ανατροπή του Γραμμόζη από τον Μπόατενγκ. Αλλά από εκεί και πέρα, οι Κερκυραίοι
έχουν βάσιμα παράπονα από την αντιμετώπιση που έτυχαν από τον διαιτητή στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, καθώς και από τη συμπεριφορά του, την οποία θεωρούν απαράδεκτη. Κατ’ αρχάς, διότι «φόρτωσε» αδικαιολόγητα  την ομάδα με πάρα πολλές κάρτες, ενώ την ίδια ώρα άφηνε ατιμώρητους τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων, όπως π.χ. στην περίπτωση του 70ού λεπτού, όπου ο Σουάνης «τσάκισε» με τάκλιν τον Γκουστάβο και τον έστειλε εκτός αγωνιστικού χώρου, με αναγκαστική αλλαγή, όμως ο διαιτητής υπέδειξε… φάουλ υπέρ της Ξάνθης! Επίσης, ο ΑΟ