Έπιασε κορυφή το Βελισσάριο

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας επέστρεψε μετά από τέσσερις σχεδόν μήνες η ομάδα του Βελισσαρίου.

Το Βελισσάριο πέτυχε άνετη νίκη μέσα στη Ζωοδόχο με 1-3 και εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την ήττα-σοκ της Κρύας από το Νησί με 3-0. Το Βελισσάριο είχε βρεθεί τελευταία φορά σ' αυτή τη θέση στις 10 Οκτωβρίου, από την επόμενη όμως τα ηνία είχε αναλάβει η Κρύα, η οποία εσχάτως εμφανίζει σημάδια κόπωσης με αποτέλεσμα να έχει τρεις ήττες στα τελευταία 6 ματς.

Ο ΑΟΒ ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ στο 5ο λεπτό όταν ο Μάστορας έβγαλε πάσα στον Μιτάι, αυτός πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα και με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0.

Στο 10ο λεπτό ο ΑΟΒ διπλασίασε τα τέρματά του όταν μετά από γέμισμα έξω από την περιοχή η μπάλα κατέληξε στον Γεωργίου